Grand Prix o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim pracowników Politechniki Krakowskiej

Grand Prix o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim pracowników Politechniki Krakowskiej

W roku 2019 odbędzie się 10. Edycja Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. (terminarz poniżej)

Lp.

pt. i sb.
WM
13.30

Patroni 10. Edycji Grand Prix oraz koordynatorzy wydziałowi i jednostek międzywydziałowych „GRAND PRIX’ 2019”

• Grand Prix Wydziału Inżynierii Środowiska
    ­o Puchar Dziekana dr hab. inż. Stanisława Rybickiego

Koordynatorzy: Piotr Walaszczyk oraz Izabela Godyń

• Grand Prix Wydziału Architektury o Puchar Dziekana prof. Jacka Gyurkovicha
    Koordynatorzy: Katarzyna Hodor oraz Marcin Petelenz
  • Grand Prix Wydziału Fizyki Matematyki i Informatyki
    o Puchar Dziekana dr hab. Andrzeja Woszczyny, prof. PK

Koordynatorzy: Ewa Gondek i Janusz Szlachta

• Grand Prix Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej
    o Puchar Dziekana prof. Adama Jagiełło

Koordynator: Tomasz Węgiel

• Grand Prix Biblioteki Głównej PK o Puchar Dyrektora mgra Marka Górskiego, Kanclerza PK mgr inż. Leszka Bednarza oraz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK o Puchar kierownik mgr Magdaleny Cora

Koordynatorzy: Piotr Pitala – Biblioteka; Koordynator AC – Lidia Ponanta; Koordynator SPNJO – Magdalena Cora

• Grand Prix Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej
    o Puchar Dziekana prof. Dariusza Bogdała

Koordynator: Adam Grochowalski

• Grand Prix Wydziału Inżynierii Lądowej
    o Puchar Dziekana dr hab. inż. Andrzeja Szaraty, prof. PK
    Koordynatorzy: Zuzanna Podgórna oraz Mirosław Boryczko
  • Grand Prix Wydziału Mechanicznego o Puchar Dziekana prof. Jerzego Sładka
    Koordynator: Wioleta Pietruszka

Zakończenie pod patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej

prof. Jana Kaziora
1- 2 marca 2019 miejsce: Spytkowice

Zawody odbywają się wg. tzw. przelicznika wiekowego. Nad całością czuwa komisja techniczna w niezmienionym składzie od II edycji. Są to Zuzanna Podgórna, Andrzej Łobodziński i Leszek Wojnar.

W ujęciu historycznym:

Początki tej rywalizacji datujemy na lata 70-te XX wieku , kiedy to odbywały się zawody (mecze) miedzy wydziałami PK. Odbyło się kilka wyjazdów a załączone zdjęcia są świadectwem tamtej rywalizacji.

W roku 2009 Dziekani Wydziałów Mechanicznego Leszek Wojnar i Fizyki Matematyki i Informatyki Marek Stanuszek zorganizowali zawody dwóch Wydziałów dla swoich pracowników. Ale faktyczną datą rozpoczęcia Gran Prix to rok 2010. Początki nowej edycji, która przez kolejne dziewięć lat rozwijała się zarówno organizacyjnie jak i sportowo.

Na stokach w Spytkowicach, Kasinie i Lubomierzu rywalizuje rokroczne blisko 100 uczestników. Rywalizacja odbywała się początkowo w 2010 z udziałem sześciu wydziałów a od 2011 roku już w komplecie wszystkich wydziałów czyli 7 zawodów .Każde pod patronatem jednego z Wydziałów Politechniki a całość pod auspicjami JM Rektora PK.

W 2015 roku doszły zawody o Puchar Dyrektora Biblioteki a w kolejnym roku Administracji Centralnej o Puchar Kanclerza PK.

Kolejną jednostką dołączającą do rywalizacji w roku 2019 będzie Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK. Organizacją zawodów od początku zajęli się pracownicy CSiR. Biuro zawodów Jacek Majka i Dariusz Pyko. Fotograf: Piotr Gibas, Ponadto zdjęcia na przestrzeni 10 lat wykonywali: Marta Tomczyk, Arkadiusz Jodłowski i Jacek Majka W poszczególnych wydziałach powołani są koordynatorzy wydziałowi, a nad całością czuwa koordynator GP w narciarstwie Leszek Wojnar.