Za nami II Mityng Lekkoatletyczny!

15 października odbył się II Mityng Lekkoatletyczny Politechniki Krakowskiej, który zainaugurował sportowy rok akademicki na naszej uczelni.

Rozegrano 11 konkurencji (5 wśród kobiet i 6 wśród mężczyzn). Na starcie zameldowało się 58 osób, co jest wynikiem lepszym niż w ubiegłym roku. Wśród zawodniczek i zawodników znalazła się duża grupa studentów pierwszego roku, którzy wyrazili chęć dołączenia do naszego Klubu Uczelnianego!

– Tegoroczny Mityng okazał się dużym sukcesem. Na starcie pojawili się zarówno lekkoatleci, którzy na co dzień trenują w naszej sekcji, ale pojawiła się też również duża grupa osób niezwiązanych z naszym klubem uczelnianym oraz mocna reprezentacja studentów pierwszego roku. Wyniki w kilku konkurencjach były bardzo dobre, bo napawa nas optymizmem przez sezonem letnim. Podobnie jak rok temu pogoda była dla nas niezwykle łaskawa i poza lekkim deszczem na sam koniec, przez całe zawody było bardzo przyjemnie, a wręcz idealnie do startu w konkurencjach lekkoatletycznych – mówi Krzysztof Pszczółka Prezes AZS PK.

Klub Uczelniany dziękuje partnerom tegorocznego wydarzenia: firmie Red-Bull oraz Kawiarni Łupinka.

Wyniki tegorocznego Mityngu (szczegółowe znajdują się w protokole na końcu).

100 m kobiet:

1. Monika Małek