Święto sportu w CSiR PK

Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Politechnika Krakowska, wraz ze społecznością AZS PK i sekcją koszykówki kobiet Politechniki zorganizowała święto sportu skierowane do najmłodszych, w tym osób z rodzin o trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.

– Inicjatywa okazała się bardzo dobrym pomysłem. Zaprosiliśmy dzieci z krakowskich szkół podstawowych, które dodatkowo uczęszczają na dodatkowe zajęcia sportowe. Uwzględniliśmy też osoby z rodzin o trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, co stanowiło nagrodę i sposób pokazania, że pasja w życiu znaczy bardzo dużo – mówi menadżer sekcji koszykówki kobiet AZS Politechniki, Aldona Patycka.

Organizatorzy przygotowali różnorodny program. Rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki z elementami lekkoatletyki. Następnie omówiono poszczególne ćwiczenia i przystąpiono do konkurencji odbywających się w ramach przygotowanych stacji. Wszędzie uczestnicy mieli do czynienia z innymi zadaniami, a dodatkowo mierzono czas jego wykonania.

W rolę trenerów i zarazem osób nadzorujących przebieg wydarzenia wcieliły się koszykarki AZS Politechniki, a także przedstawiciele Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej gwarantując pełną gotowość. Nie zabrakło Św. Mikołaja i oficjalnej maskotki PK – smoka „Tadzika”. Obie postaci cieszyły się wielką sympatią.

Dla uczestników przygotowano upominki od partnerów 1-ligowej sekcji koszykówki kobiet, m in. firmy DPD, a także przygotowano specjalne prezenty świąteczne rozdawane przez Świętego Mikołaja, co wywołało radość niekiedy większą niż poprawnie wykonanie ćwiczenie.

Zorganizowano nawet konkurs rzutowy, w którym najmłodsi rywalizowali z zawodniczkami 1-ligowej AZS Politechniki.

– Najważniejsza okazała się wspólna zabawa. Święta to czas, kiedy szczególnie powinniśmy się jednoczyć, a sport jest dziedziną, która potrafi w tym wymiarze dać wiele. Nagrodą były uśmiechy dzieci – uważa Aldona Patycka.

Już teraz w planach są kolejne inicjatywy o tym charakterze, co spotkało się z aprobatą ze strony uczestników.