Snowboardziści PK na podium Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie!

Drużyny snowboardowe Politechniki Krakowskiej stanęły na podium AMP w Szczawnicy. Srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty w rywalizacji uczelni technicznych (UTE) wywalczyła  drużyna męska.  Zespół kobiecy wywalczył brąz w klasyfikacji generalnej i srebro w klasyfikacji uczelni technicznych. Indywidualnie na podium w klasyfikacji UTE stanęli Piotr Szwarc (2. miejsce w slalomie)  oraz  Filip Czapla (3. miejsce w banked slalomie).

Klasyfikację drużynową kobiet podczas AMP w snowboardzie w Szczawnicy wygrała Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, która wyprzedziła Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Krakowską.

Wszystkie trzy uczelnie utworzyły również podium w męskiej drużynówce. Najwięcej punktów zgromadził Uniwersytet Warszawski, drugą lokatę zajęła Politechnika Krakowska, a trzecie – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Dwudniowa impreza organizowana przez AZS Uniwersytetu Śląskiego zgromadziła blisko 270 uczestników, którzy walczyli w dwóch konkurencjach – w slalomie i banked slalomie.

Reprezentację Politechniki Krakowskiej prowadzili trenerzy Anna Masłyk i Krzysztof Włodarczyk.