Przed nami 45. Regaty o Puchar JM Rektora PK

8 lipca już po raz 45. w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego w Żywcu odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej. Areną wydarzenia tradycyjnie będzie Jezioro Żywieckie. Politechniczne regaty organizowane są przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

W tym roku przewidywane są następujące klasyfikacje: omega, jachty kabinowe do 6,5m, jachty kabinowe pow. 6,5 m oraz klasyfikacja OPEN. Ponadto odbędzie się tradycyjny Memoriał im. Zbigniewa Kuci.

Tradycja regat sięga 1977 r. Rozegrano wtedy wyścigi w klasie omega. Celem zawodów jest popularyzacja żeglarstwa na Jeziorze Żywieckim, propagowanie aktywnego i bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, a także promocja atrakcyjnych terenów do uprawiania sportów wodnych.

Sponsorem Głównym 45. Regat o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej jest Energa – Grupa Orlen”