Koszykarki AZS PK liderem 1 Ligi

Koszykarki AZS Politechniki fantastycznie rozpoczęły sezon. W premierowym meczu pokonały RMKS Xbest Rybnik 89:52, co stanowiło pokaz siły oraz potencjału drużyny. Najwięcej punktów dla wygranych uzyskała Weronika Woźniak (24).

Krakowianki przeważały praktycznie przez cały czas trwania rywalizacji. Na początku najwięcej dawały trafienia Pauliny Majdy i Marty Wdowiuk, które liderowały jeśli chodzi o ofensywne poczynania. Z czasem sprawy w swoje ręce wzięła Weronika Woźniak. Wówczas po raz pierwszy można było powiedzieć o wysokiej przewadze. Po 7 minutach rywalizacji gospodynie prowadziły 24:9 i z dużą pewnością siebie szły naprzód.

Jednocześnie, nasze koszykarki prezentowały dość zdyscyplinowaną obronę. Zdarzały się błędy, ale nie miały one znaczenia dla przebiegu zmagań, a tym bardziej nie zagrażały prowadzeniu. Podobnie, chwilowe przestoje obserwowano w ataku, lecz gdy przysłowiowy „worek” z trafieniami się rozwiązywał, na AZS Politechnikę nie było mocnych.

Warto podkreślić istotną rolę, jaką w rozegraniu pełniła Weronika Mazur. Cały występ okrasiła aż 13 asystami. Spośród poszczególnych postaci sporo korzyści potrafiły przynieść akcje Natalii Popiół. Jeżeli nawet od razu nie trafiała do kosza, to stawała na linii rzutów osobistych i finalnie powiększała dorobek zespołu. Kiedy jeszcze przypomniała o sobie Alicja Kopiec, prowadzenie
AZS Politechniki w drugiej kwarcie wynosiło 44:24. Realizowany scenariusz mógł się podobać.

Po zmianie stron gospodynie w pełni kontrolowały wydarzenia. Nie zwolniły i nie zamierzały zadowalać się dotychczasowym wynikiem. Słowa pochwały należało skierować pod adresem wspominanej Woźniak oraz Sylwii Wojtylas. Obie w tym fragmencie wiodły prym, a defensywa rybniczanek momentami wyglądała na zrezygnowaną.

Gdy na starcie czwartej kwarty tablica świetlna wskazywała 74:44, jedynym pytaniem pozostawały rozmiary zwycięstwa AZS Politechniki. O to, aby było możliwie największe postarały się Woźniak i Wdowiuk. Nasza „Generalicja” postawiła kropkę nad i. Satysfakcja oraz radość, które pojawiły się na twarzach zawodniczek były w pełni zasłużone. Inaugurację sezonu należy zapisać na zdecydowany plus.

AZS Politechnika Korona Kraków – RMKS Xbest Rybnik 89:52 (26:14, 22:11, 24:16, 17:11)

AZS Politechnika: Woźniak 24, Wdowiuk 16 (8 zb.), Majda 12 (5 zb., 9 as.), Popiół 12 (9 zb.), Kopiec 10, Mazur 9 (13 as.), Wojtylas 6, Dolenc 0, Węglarz 0, Koroszec 0.