Inżynierskie Targi Pracy PK już 19 października

Druga połowa października to tradycyjnie moment, gdy odbywają się Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej, organizowane przez Biuro Karier uczelni. Wydarzenie zaplanowano już za tydzień, 19 października (godz. 10.00-15.00) w hali Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17. Swój udział zapowiedziało aż 43 pracodawców. Studenci i absolwenci Politechniki oraz innych uczelni będą mogli sprawdzić aktualne oferty pracy, praktyk i staży przygotowane przez uczestniczące w wydarzeniu firmy, zweryfikować poprawność swojego CV, porozmawiać z rekruterami firm i wysłuchać prezentacji ich przedstawicieli. Honorowy patronat nad Inżynierskimi Targami Pracy 2023 objął rektor PK prof. Andrzej Szarata.

Udział w Inżynierskich Targach Pracy jest bezpłatny, ale organizatorzy przypominają o potrzebie wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony internetowej evenea.pl. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w bieżącej również nie zabraknie przedstawicieli różnych branż, w tym: budowlanej, IT, elektrotechnicznej, chemicznej, energetycznej, mechanicznej, telekomunikacyjnej itd.

Na stoiskach w hali sportowej Politechniki Krakowskiej swój profil działalności oraz oferty pracy dla studentów i absolwentów zaprezentują m.in.: Advanced Protection Systems S.A., AirLiquide Global E&C Solutions Poland S.A., Akamai Technologies Poland Sp. z o.o., Apleona Polska Sp. z o.o., ArcelorMittal Poland S.A., ArcelorMittal Refractories Sp. z o.o., BAMET Paweł Babraj, Brown Brothers Harriman (Poland) Sp. z o.o., Budimex S.A., Cement Ożarów S.A., COWI Polska Sp. z o.o., Dan Cake Polonia Sp. z o.o., E80 Group Sp. z o.o., Eurovia Polska S.A., Eycore Sp. z o.o., FieldCore Service Solutions GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o.o., Hitachi Energy, Honeywell Sp. z o.o., Jarex Sp. z o.o., Maem Sp. z o.o., Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o., Newag IP Management Sp. z o.o., Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o., Orlen Południe S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne ŁĘGPRZEM Sp. z o.o., Rockfin Sp. z o.o., Ryvu Therapeutics Sp. z o.o., Selvita S.A., Silicon Creations Sp. z o.o., STRABAG Sp. z o.o., ULMA Construction Polska S.A., Valeo Autosystemy Sp. z o.o., Vesuvius Poland Sp. z o.o., WAWEL S.A., Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Woodward Poland Sp. z o.o., ZUE S.A.

Pracownicy Biura Karier zwracają uwagę, że największym atutem Inżynierskich Targów Pracy jest możliwość bezpośredniego spotkania z rekruterami i przedstawicielami firm oraz zapoznania się z oczekiwaniami pracodawców wobec przyszłych pracowników. Uczestnicy wydarzenia będą również mogli skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z doradcami zawodowymi Biura Karier PK i rekruterami pracodawców oraz porozmawiać z przedstawicielami BK PK o ścieżkach kariery zawodowej.

Sponsorami tegorocznej edycji Inżynierskich Targów Pracy są: REPLY POLSKA Sp. z o.o., PONER Sp. z o.o., GT CONSTRUCTION Sp. z o.o., ABB Business Service Sp. z o.o.

(bk)

Na zdjęciu, jedna z poprzednich edycji Inżynierskich Targów Pracy / fot. Jan Zych