43. Regaty o Puchar JM Rektora PK

W miniona sobotę, 10 lipca w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Politechniki Krakowskiej w Żywcu, będącym bazą dla uczestników 43. Regatach o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej stawiły się łącznie 24 załogi. Wszystkie przygotowania zostały poczynione odpowiednio wcześnie, przy udziale sponsora głównego ENERGA Grupa Orlen.

Warunki atmosferyczne sprzyjały przeprowadzeniu zawodów. Od godziny dziewiątej do godziny dziesiątej sternicy wraz z załogami mieli możliwość zgłoszenia udziału, a o godzinie jedenastej odbyło się uroczyste otwarcie imprezy. Patronat nad 43. Regatami o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej objął Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Rektor Politechniki Krakowskiej, prof. Andrzej Białkiewicz, Prorektor ds. nauki prof. Dariusz Bogdał, Prorektor ds. ogólnych prof. Tomasz Kapecki, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej Barbara Grabacka – Pietruszka, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej Dariusz Pyko, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu Marian Mrowiec, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu Marek Regel, pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej oraz uczestnicy regat żeglarskich. Nad przebiegiem oraz organizacją imprezy sportowej czuwali m in. policjanci posterunku Policji Wodnej na Jeziorze Żywieckim, ratownicy Beskidzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego Oddział Żywiec, ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego Oddział Żywiec oraz pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej.

43. Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej przeprowadzono w czterech kategoriach: klasa omega standard, klasa wolna, klasa jachty kabinowe do 6,5 m oraz klasa jachty kabinowe powyżej 6,5 m. W ramach 43. Regat o Puchar JM Rektora PK odbył się 11. Memoriał im. Zbigniewa Kuci.

Głównym sponsorem regat była Energa Grupa Orlen. Wydarzenie wsparli: Fakro sp. z o.o., Miasto Żywiec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu. Regaty odbyły się w ramach jubileuszu 70-lecia Centrum Sportu i Rekreacji oraz Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej.

SPONSOR GŁÓWNY REGAT

Wyniki 43. Regat o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej:

KLASA OMEGA STANDARD:

I MIEJSCE: MIDOR JAKUB, MINOŁ KATARZYNA, BARUT ADAM

II MIEJSCE: SIWIŃSKI TOMASZ, HAYN ZBIGNIEW, SROKOWSKI ARKADIUSZ – HALS CHODZIEŻ

III MIEJSCE: GOCKI JAN, GOCKI MICHAŁ, NIEMIEC WIKTORIA – POLITECHNIKA ŚLĄSKA

IV MIEJSCE: FREINDL LUDWIK, PIETRUSZKA WOJCIECH, ŚWIERK MAREK – POLITECHNIKA KRAKOWSKA

V MIEJSCE: BOCIAN DAMIAN, BOCIAN KRZYSZTOF, TOMALIK KARINA – KŻ PERKOZ ZARZECZE

VI MIEJSCE: PRUS PIOTR, ŁAGOWSKA MAJA, PIERLAK ANNA

VII MIEJSCE: OŻUBKO DARIUSZ, OŻUBKO JAKUB

VIII MIEJSCE: KRZEMPEK ZBIGNIEW, SZURA KATARZYNA, CHORESZKO DANIEL – KŻ HALNY

KLASA WOLNA: