Za nami Konferencja Naukowa ” Mens Sana in Corpore Sano”

W dniu 16.05 w obiektach Politechniki Krakowskiej odbyła się Konferencja Naukowa poświęcona obszarowi zdrowia pn. Mens Sana in Corpore Sano. Udział wzięło szerokie grono studentów, w tym uczestnicy programu „Aktywny Inżynier”.

Podczas konferencji specjaliści związani z edukacją zdrowotną i sportem poruszyli tematykę odpowiedniego nawadniania organizmu, znaczenia suplementacji, a także dlaczego lepiej zapobiegać niż leczyć. Wśród prelegentów byli prof. dr hab. n. med. Lidia Tomkiewicz-Pająk, dr hab. Łukasz Tota i prof. dr hab. Marcin Maciejczyk. Wykład wygłosił także dr Andrzej Bahr z CSiR Politechniki Krakowskiej.

Zgodnie z planem podsumowano program indywidualnej aktywności studentów opracowany przez pracowników Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej. Program polega na analizie wydolności studentów, a następnie opracowaniu planu aktywności dostosowanego do ich aktualnych możliwości. Program wdrożono w życie w 2016 roku i odtąd jest prowadzony przez dra Andrzeja Bahra, pracownika CSiR PK. W obecnej edycji udział wzięło blisko 100 osób.

Ponadto, studentom przekazano okolicznościowe wyróżnienia, życząc powodzenia w nauce oraz dalszej aktywności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za stworzenie dobrej atmosfery wydarzenia.

Więcej na stronie: https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5342:w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch-studenci-pk-to-wiedza&catid=49&lang=pl&Itemid=1152