Piękny Turniej Andrzejkowy w CSiR PK

W dniu 28.11.2020 w hali Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej odbył się sportowy Turniej Andrzejkowy przeznaczony dla dzieci z krakowskich szkół podstawowych.

W sytuacji, gdy ze względu na panującą pandemię Covid-19 większość czasu dzieci spędzają w domu, organizacja turnieju wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa oraz Fundacją Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej okazała się doskonałym pomysłem.

Turniej wychodził naprzeciw oczekiwaniom młodych osób, pragnących podjąć sportową rywalizację. Nad kilkudziesięcioma młodymi sportowcami czuwała kadra trenerska, w tym były reprezentant Polski w koszykówce, Grzegorz Radwan, a także zawodniczki AZS Politechniki, 1-ligowej drużyny koszykówki kobiet.

Dzieci odbyły wspólną rozgrzewkę realizowaną w formie wielkiego toru przeszkód, a następnie zostały podzielone na kategorie wiekowe. W utworzonych grupach rozpoczęły się koszykarskie zmagania przy wykorzystaniu dwóch sektorów hali, a także dostosowaniu wielkości koszy do osób ćwiczących.

Dzięki rozplanowanemu terminarzowi i dużej liczbie rozegranych spotkań, każdy miał okazję podjąć wysiłek fizyczny i poczuć go na własnej skórze.

W ten sposób, cały trud można było później docenić. Podobnie jak nagrody przekazane z rąk organizatora w postaci medali i pucharów. Każdy z uczestników zakończył turniej właśnie z takim ekwipunkiem, a także pełnym brzuchem po specjalnym poczęstunku.

Blisko 80 osób obecnych w hali CSiR dało dowód jak ważna jest aktywność fizyczna i ile może sprawiać radości. Turniej stanowił przedsmak wielkiego Turnieju Mikołajkowego, który planowany jest na 05.12.2020.

Dziękujemy również Firmie Fakro za wsparcie naszej inicjatywy oraz umożliwienie zrealizowania wszelkich założeń.