XII Mistrzostwa PK w pływaniu

Tegoroczna edycja Mistrzostw PK w pływaniu zgromadziła rekordową liczbę 65 uczestników, którzy reprezentowali Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Areną zmagań był basen SMS przy ul. Grochowej. Za organizację odpowiadali pracownicy CSiR PK, a w szczególności trenerzy mgr Marta Tomczyk i mgr Arkadiusz Jodłowski oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej.

Zawody rozegrano w aż 11 konkurencjach, po 5 dla kobiet i mężczyzn, a jedna z konkurencji stanowiła „niespodziankę” i była rywalizacją mieszaną.

Mistrzostwa przyniosły za sobą wysoki poziom reprezentowany przez uczestników, o czym świadczą m in. wartości najlepszych wyników uzyskane przez zawodników i zawodniczki.