Koszykarskie święto w CSiR

Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej w dniach 02-04.10.2020 było gospodarzem koszykarskich rozgrywek organizowanych przy współpracy ze spółką Orlen Oil oraz Urzędem Miasta Krakowa.

Założeniem było stworzenie profesjonalnych warunków do sportowej rywalizacji dla dzieci i młodzieży, a temu wydarzeniu towarzyszyła inauguracja sezonu 1 Ligi Kobiet, w której występują koszykarki AZS Politechniki. W ten sposób połączono różne pokolenia sportowców, które łączył jeden cel. Chęć jak najlepszej gry i dobra zabawa.

Sport dziecięcy i młodzieżowy to wulkan energii, dający wielką motywację wszystkim, którzy go doświadczają. W myśl tych słów, duże grupy najmłodszych sportowców zjawiły się w hali CSiR Politechniki, zaliczając specjalistyczne ćwiczenia oraz rywalizację w ramach koszykówki 3×3, czyli odmiany klasycznej koszykówki, która zadebiutuje jako samodzielna dyscyplina już na najbliższych, letnich Igrzyskach Olimpijskich. Godziny spędzane wspólnie mijały błyskawicznie, a kolejne trafione rzuty dawały coraz większe powody do satysfakcji.

Uczestnicy otrzymali specjalnie zakupione stroje treningowe, a także mogli liczyć na poczęstunek od organizatora. Do dyspozycji mieli też profesjonalny sprzęt sportowy dostarczany przez Polski Związek Koszykówki. W takiej różnorodności o nudzie nie mogło być mowy.

Nad przebiegiem spotkania z młodymi sportowcami czuwali m in. były reprezentant Polski w koszykówce, Grzegorz Radwan i zawodniczki AZS Politechniki Krakowskiej, wcielając się w rolę sędziów oraz trenerek. Wszyscy egzamin zdali wzorcowo.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa i spółki Orlen Oil jakość turnieju dorównała najwyższym standardom, a jego główni aktorzy mogli poczuć namiastkę zawodowego sportu.

Połączenie tej inicjatywy z inauguracją zawodowego sezonu w wykonaniu koszykarek AZS Politechniki okazało się znakomitym pomysłem. Przez kilkadziesiąt godzin w obiektach CSiR unosiła się atmosfera sportowej rywalizacji, a zwycięstwo zanotowano także w ligowym meczu, kiedy gospodynie pokonały Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 77:59.

To był udany czas!