AZS Politechnika akademickim mistrzem Polski!

Takie zwieńczenie sezonu jest czymś więcej niż tylko wisienką na torcie. Koszykarki AZS Politechniki w finałach Akademickich Mistrzostw Polski napisały piękną historię, zwieńczeniem której jest złoty medal!

O tym, że nasz zespół dysponuje bardzo dużym potencjałem było wiadome od samego początku, jednak wywalczenie głównego trofeum to zawsze wypadkowa wielu elementów. Tak było i tym razem, a co ważne, szczęście sprzyjało krakowiankom.

Na początku AZS Politechnika pewnie pokonała Uniwersytet Jagielloński 71:51. Następnie okazała się znacznie lepsza od Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 85:46 oraz Politechniki Poznańskiej 87:46.

To dało przepustkę do gry o czołowe lokaty. Półfinał udało się wywalczyć dzięki pokonaniu zespołu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruń 70:56. O awans do finału przyszło powalczyć z Politechniką Gdańską. Tutaj też nasza drużyna była górą zwyciężając 72:60.

Zwieńczeniem pięknej opowieści był pojedynek finałowy z bardzo mocną drużyną Akademii Marynarki Wojennej Gdynia. Wielkie nerwy, wyrównana rywalizacja i minimalny triumf 92:91 zapewnił złoto!

AZS Politechnika okazała się w finałach niepokonana i to ona przez najbliższy rok będzie szczycić się mianem najlepszej akademickiej drużyny w koszykówce kobiet w Polsce!

Fot. Anna Gabara