46 Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej za nami

W dniu 6 lipca 2024 na Jeziorze Żywieckim odbyły się tradycyjne, 46. Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej. W zawodach wzięło udział rekordowe 36 załóg, które tworzyło aż 108 żeglarzy! To rekord spośród wszystkich, dotychczasowych edycji.

Tak liczna frekwencja wśród uczestników świadczy o zainteresowaniu sportową rywalizacją i doskonale promuje aktywne spędzanie wolnego czasu oraz wartości prozdrowotne. Każda z załóg wykazała się dużym profesjonalizmem, dzięki czemu widzowie i organizatorzy byli świadkami pięknych zmagań. Sztab sędziowski zawodów tworzyli Marian Krupa i Henryk Wolny.

Na miejscu obecni byli Rektor PK prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, prorektor ds. kształcenia i współpracy z zagranicą prof. dr hab. inż. Jerzy Zając, burmistrz miasta Żywiec Antoni Szlagor, dyrektor MOSiR w Żywcu Marian Mrowiec, Dyrekcja i pracownicy CSiR PK oraz Prezes i członkowie Zarządu  AZS PK.

W trakcie rywalizacji nie zabrakło trudniejszych chwil. Mocne powiewy wiatru spowodowały wycofanie kilku załóg. Ponadto, miały miejsce 3 wywrotki, a nawet jedna osoba znalazła się za burtą. Jednak w generalnym spojrzeniu, zawodom towarzyszyła dobra, słoneczna pogoda. Łącznie, uczestnicy walczyli o jak najlepsze rezultaty przez blisko 5 godzin.

Zwycięzcami zostali:

– klasa OPEN  – Gocki Jan i Gocki Michał

– klasa OMEGA  – Midor Jakub, Midor Katarzyna, Paleta Elżbieta

– klasa poniżej 650  – Polański Zbigniew , Polańska Irma

– klasa powyżej 650 –  Bączek Janusz

– XIV Memoriał im. Zbigniewa Kuci –  Midor Jakub, Midor Katarzyna, Paleta Elżbieta

W imieniu CSiR PK serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i osobom, które pomogły w przeprowadzeniu całej imprezy. Do zobaczenia za rok!